Ürün Bilgileri ve Bakım Talimatları

Bakım Talimatları

Günlük temizlik için veya gerektiğinde, yumuşak, nemli bir bez ve az miktarda bulaşık yıkama sıvısı kullanın. Asla aşındırıcı, çelik yünü veya ağır temizlik maddeleri kullanmayın (örneğin, kireç birikimini giderme veya parlatma, alkali temizleyiciler veya alkol içeren temizleyiciler). Su ile durulayın ve temiz, kuru bir bezle kurulayın / parlatın. Ayrıca, nozulu musluktan çıkarıp iyice temizlemenizi öneririz. Nozulda kireç birikintileri varsa, hafifçe kaldırmak için su ile seyreltilmiş az miktarda sirke kullanın. Sadece su kullanarak durulayın.

Kurulum, bina / inşaat ve su sistemleri için geçerli tüm yerel yönetmeliklere uygun olarak yapılmalıdır. Tam olarak emin değilseniz bir uzman ile iletişime geçin. Tüm su sistemlerinde, sıcak ve soğuk suyun doğru sıcaklıklarda olabilmesinin, sistemlerin ve bileşenlerinin doğru şekilde kurulmasının sağlanması çok önemlidir.

1ÜRÜN BENİM SU SİSTEMİMDE ÇALIŞIR MI?
Ürünler az basınçlı su sistemlerinde çalışmaya uygun değildir. Dual Flow’un (Çift Akış) işlevini yerine getirebilmesi için minimum 3 BAR basınç bulunmasını öneriyoruz. Tek Akış Küresi için minimum 1,5 BAR basınç bulunmasını öneriyoruz.
2MUSLUĞUMDA SAKLI/GİZLİ AERATÖR MEVCUT. BU ÜRÜN ONUN İÇİN UYGUN MU?
Maalesef hayır. Bu ürün yalnızca çıkartılabilir aeratörler için sökülebilir soketi bulunan musluklarda işe yaramaktadır.
3ÜLKEMİZDEKİ SU KALİTESİ DÜŞÜK. BU ÜRÜNÜ NASIL ETKİLER?
Ürün standart aeratörlere nazaran bir partikül filtresi ile teçhiz edilmiştir. Bu nedenle mevcut aeratörünüzden daha iyi veya daha kötü olamaz. Ürün kolaylıkla çıkartılıp temizlenebilmektedir.
4ÜLKEMİZDE SERT SU/KİREÇLİ SU SORUNU BULUNMAKTADIR. BU ÜRÜNÜ VE İŞLEVSELLİĞİNİ NE KADAR ETKİLER?
Herhangi bir aeratörde olduğu gibi bir kireç tabakası oluşacak ve ürünü etkileyecektir. Ancak bu mevcut aeratörünüzdekinden fazla olmayacaktır. Kireç tabakası için size Nozülün içerisine geceden bir miktar sirke koymanızı öneriyoruz. Bu Nozüldeki tabakanın çözülmesini ve temizlenmesini sağlayacaktır.
5ÜRÜNÜ NASIL TEMİZLERİM?
Nozülü musluktan sökmekle başlayıp sonra ayrı ayrı parçaları temizleyin. Yine su ve sirke kullanabilirsiniz.

Sorun Çözme

ALTEREDNOZÜLÜM SU SIZDIRIYOR

Nözülden su sızıyor ise lütfen aşağıdakileri kontrol edin

Standard/Küçük ebatlı musluklarda: Talimatlardaki C parçasını kauçuk tarafı içe (metal/kauçuk) gelecek şekilde yerleştirdiğinizden emin olun.
Orijinal kauçuk contayı tekrar kullanmamayı unutmayın. Talimat kılavuzundaki H parçasını kontrol edin. Soketinizi sıkmaya çalışın. Gerekiyorsa bir pense kullanın.
Parmak boyutlu musluklar için: Talimatlar kılavuzundaki E parçası pirinç adaptör halkayı kullanmanız gerekip gerekmediğini kontrol edin.
Ekstra F contasını orijinal H contası ile birlikte kullanmaya ihtiyacınız olup olmadığını kontrol edin.
1NOZÜLÜM SİS MODUNDA TAKILI KALDI, NE YAPMALIYIM?
Nozülünüzün sis modunda takılı kalması gibi bir sorun varsa ürününüzün herhangi bir şekilde hasar gördüğü anlamına gelmemektedir. Yalnızca söküp bir anahtar/pense kullanarak üst tarafı tutup nozülü çeviriniz. Hala açılmıyor ise elinizin yerine başka bir anahtar/pense kullanınız. Nazik davranınız.
2NOZÜLÜN KULPU DÜŞÜYOR. NASIL DURMASINI SAĞLAYABİLİRİM?
Kulpun yerinde durmaması gibi bir sorununuz varsa, takip etmeniz gereken adımlar şunlardır:

1.Kulpdaki vidayı vidanın deliğin tamamına girmeden yerine tutturmak için vidalayın.
2. Eğer vida takılıyorsa vidayı tüm delik boyunca ilerleyinceye kadar sıkmak için alyan anahtar kullanın. Bu muhtemelen metal kalıntılarının ortadan kaldırılmasını sağlayacaktır.
3. Bunu yaptıktan sonra Nozülün kulpunu yerleştirebilirsiniz.
3SPREY MODUNDA DAHA FAZLA SU İSTİYORUM. BU MÜMKÜN MÜDÜR?
Evet, sprey modunda su akışını arttırmak için Nozülün üstündeki tapayı çıkartınız. Talimatlar kılavuzundaki diğer talimatlara lütfen bakınız.
4MUSLUĞU KAPATTIĞIMDA SU DAMLATMAYA DEVAM EDİYOR. NASIL DÜZELTEBİLİRİM?
Musluktan su damlamaya devam etmesi demek muslukta hava kaldığı anlamına gelmektedir. Su akarken sıkışmakta ve genleştiğinde siz musluğu kapatınca basınç aşağı vermektedir. Yüksek eğrili boğazı bulunan musluk tiplerinde boyunda sıkışmış hava kalabilir ve bu da kapatıldıktan sonra musluktan su damlamasına sebep olur. Nozülü sprey moduna getirin ve çıkması için bir müddet akıtın.
5MUSLUK İLE KROM KULP ARASINDA BİR BOŞLUK VAR (KULP TAM YERİNE OTURMUYOR)
Kulbu doğru taktığınızdan emin olun. Montaj klasöründeki resimlere bakın. “Küçük” musluk açma vanasının çentiğinin doğru yere oturması gerekmektedir.

Nozülün arka tarafında bir vida olup olmadığını kontrol edin varsa üstüne geçmeyecektir. Nozülün arkasındaki o-halkayı ıslatabilirsiniz. Kulbu kaydırmak için biraz bastırın.