Her gün milyonlarca litre su tasarrufu sağlayacak olan
30 saniyelik kurulum.

Normal bir otelde, temiz suyun yaklaşık %30'u Otel Odalarında ve % 7,23'ü lavabolarda kullanılmaktadır.** Konuk ve konaklama başına 300 ila 600 litre kullanım, günlük ortalama olarak musluklardan 30-45 litre civarındadır. Altered:Nozzle kullanımı ile otel, konaklama başına en az 25,5 litre ve en fazla 44 litre olmak üzere her gün % 85-98 oranında tasarruf sağlayacaktır. 100 odalı bir ote için her yıl 900.000 litre su tasarrufu anlamına gelir.

Finansal Rakamlar - Her yıl 12.823 $ ve 260.000
litre su tasarrufu

Holiday Inn San Antonio, Teksas'taki bir su verimliliği projesine ilişkin bir EPA örnek çalışmasına baktığımızda, %1 oranında su tasarrufunun kamu hizmeti ve enerj faturalarında 1943$/yıl tasarrufa eşit olduğunu görüyoruz. Altered:Nozzle'un, sis modunda %50, sprey modunda ise % 50 oranında çalıştığını varsayarsak, Altered:Nozzle kurulumu, %6,6 net su tasarrufu anlamına gelir.

Bu örnek olay incelemesine göre, müşteri talebindeki katma değer, CSR ve gelecekteki yasal maliyetler hariç, 740 aylık bir geri ödeme süresi anlamına gelen 7940 $ potansiyel yatırım ile 12 823 $/ yıl para tasarrufu ve 260.000 litre su/yıl su tasarrufu söz konusudur.

https://www.epa.gov/sites/production/files/2017-01/documents/ws-commercial-casestudy-holiday-inn-sanantonio.pdf

Azaltılmış Karbon Ayak İzi

100 odalı bir otel, yılda yaklaşık 900.000 litre su kullanır. Muslukların içindeki suyun büyük bir kısmı sıcak su olduğundan, su miktarını azaltarak tasarruf edilen enerji sadece tasarruf sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda binanın karbon ayak izini de büyük oranda azaltacaktır. Birçok otel yöneticisi, su ve enerji kullanımını azaltarak karşılanabilecek sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmak ister.

Ortalama olarak, 100 litre suyu ısıtmak için 5 kwh enerji tüketir. Doğal olarak kWh başına CO2 emisyonları, enerji beslemesindeki temiz enerji miktarına göre büyük ölçüde değişebilir. Ancak, EPA’nın eGRID emisyon faktörlerine göre hesaplarsak, ortalama 1 kwh, 592 gram CO2 yayar. Örnek şirketimiz için bu husus, orta büyüklükte bir arabanın yılda ortalama 3,8 ton CO2 yaydığı dikkate alındığında, 26 Ton CO2'lik azaltılmış karbon ayak izi anlamına gelecektir. Bu, bir yıl boyunca benzinle çalışan 7 otomobil emisyonuna eşittir.

Aynı şekilde, su tasarruf uygulamaları, yeşil sertifikalarının elde edilmesine ve çevre yönetiminde liderlik gösterilmesine yardımcı olabilir. Banyo sıhhi tesisat armatürleri, ofis binalarında önemli miktarda su kullanımına neden olduğu için, mevcut armatürlerin yaşını ve işlevselliğini değerlendirmek doğru olur.

Su tasarrufu artık yeterli değil. Sadece ihtiyacımız olanı kullanmamızı sağlayan çözümler bulmamız gerekiyor. Musluklar söz konusu olduğunda, çoğu durumda bu sadece bugün kullandığımızın %2'sidir. Altered:Nozzle montajı, şirketinizin fark yaratması için en kolay yollardan biridir.

  • Sürdürülebilirlik tüketiciler ve çalışanlar için önemlidir.
  • İyileştirme, yeni bir musluk satın almaktan ucuzdur, daha hızlıdır ve kaynak tasarrufu sağlar.
  • Oda ve yıl başına 9.000 litre su tasarrufu sağlar.
  • 7,5 aydan kısa bir finansal yatırım getirisi vardır.
  • Ve şirketlerinizin karbon ayak izini azaltır.